Прості терміни та фрази
У процесі пошуку ви можете використовувати прості терміни, тобто окремі слова та фрази, складені з декількох слів, вкладені в лапки, наприклад «Київська політехніка».
Пошукові терміни можна комбінувати за допомогою логічних операторів. Ви також можете використовувати символи, які замінюють будь-які літери та цифри та їхні рядки, шукати терміни схожі, розташовані на відстані один від одного або визначають пріоритет пошукових термінів.
Логічні (Булеві) оператори:
AND - також написаний як && - означає, що терміниповинні бути присутніми в документі пошуку одночасно. Наприклад, запит у формі Київський політехнічний інститут&&Сікорський вибере лише ті документи, в яких обидва імена з'являються одночасно. Використання оператора AND є функцією пошукової системи за замовчуванням, якщо вводиться більше одного слова, тому той самий результат можна отримати, набравши Київський політехнічний інститутСікорський.
АБО - також позначено || - вимагає, щоб принаймні один із термінів з'явився в документі пошуку.
НЕ - альтернативний запис! - виключає зі списку результатів документи, в яких є пропущений термін. Наприклад, на запит «Ігор Сікорський НЕ університет» читач отримає матеріали, що стосуються саме персони Ігоря Сікорського без згадування КПІ ім. Ігоря Сікорського.
«+» - пошук документів, що містять цей термін відразу після «+», але не обов'язково інших термінів, наприклад, бібліотека + університету відбере документи, які повинні містити бібліотеку слова, і може (але не обов'язково) містить слово університету.
«-» - працює так само, як і НЕ оператор.
Символи, що замінюють цифри або літери
? - замінює одного будь-якого персонажа. Наприклад, запит Koвальск? підходить як для Ковальського так і для Ковальської.
* - замінює рядок, наприклад, запис: м*ка буде шукати такі слова, як механіка, математика, марка тощо. Символ не можна розміщувати на початку пошукових виразів
Нечіткий пошук
Нечіткий пошук знаходить додаток у випадку простих слів, подібних один до одного. Документи, що містять ці слова, можна знайти шляхом додавання до слова символу ~. Наприклад, Коновалов ~
Повний опис способу формулювання запитів (сторінка англійською мовою): Jakarta Lucene Query Parser Sy