Колекція

Колекція документів М.І. Коновалова.

Видатний вчений-хімік, організатор вищої технічної освіти, професор, завідувач кафедри хімії, другий директор Київського політехнічного інституту ім. імператора Олександра ІІ Коновалов М.І. (1858-1906) займає особливе місце серед легендарних особистостей навчального закладу. Він прибув до Києва 1898 р. і очолив Хімічне відділення. Крім цього, читав курс неорганічної хімії і вів лабораторний практикум з органічної хімії. Після звільнення В.Л. Кирпичова з посади Директора Інституту, М.І. Коновалов очолив навчальний заклад і керував ним протягом 1902-1904 рр.

За досить невеликий термін діяльності в КПІ вчений зробив багато для організації якісного навчання майбутніх хіміків-технологів та популяризації хімічних знань. Зокрема, він став організатором і керівником Київських сільськогосподарських курсів, які, фактично, стали першою агрономічною школою в країні. На Хімічному відділенні організував наукові читання, які згодом переросли в організований Хімічний гурток, названий його ім’ям. В бібліотеці зберігаються наукові і науково-популярні праці вченого. В хімічній науці М.І. Коновалов також залишив свій внесок – він є першовідкривачем хімічної реакції, що отримала назву «реакція Коновалова».

Науково-технічна бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського зберігає особистий архів і бібліотеку М.І. Коновалова, які були подаровані після смерті вченого в листопаді 1906 р. Також, в бібліотеці знаходяться наукові праці вченого і публікації про його життя та діяльність.

Колекції

Підколекції

Колекції (4)

Об’єкти

Нещодавно додано

Об’єкти

Популярні

Ця сторінка використовує 'cookies'. Більше інформації