Колекція

Палітурні майстерні

В розділі представлені власницькі знаки київських палітурників і палітурних майстерень, які збереглися на книжкових виданнях. Зазвичай вони розташовані на форзацах, мають вигляд печаток або наліпок. Традиційно книги в ХІХ ст. випускали без оправи, тільки з обкладинкою - власник мав замовляти палітурку на свій смак і бажання. В Києві кінця ХІХ-початку ХХ ст. існувало досить багато палітурних майстерень. Також, великі і успішні друкарні мали спеціальні палітурні підрозділи. Але далеко не всі мали свій власний знак. Більшість університетських старих бібліотечних видань мають палітурки з літерами Б.К.П.И. – «Бібліотека Київського політехнічного інституту» і це є свіченням активної співпраці київських палітурників з навчальним закладом.

Колекції

Підколекції